купити вікна львівКонденсат на вікнах або чому "плачуть" склопакети

Конденсат на металопластикових вікнах Конденсат на металопластикових вікнах

Ефект вікон, що "плачуть", особливо помітний на склі. При цьому важливо, де саме конденсується волога. Поява вологи всередині склопакету вказує на втрату ним герметичності. Такий склопакет не підлягає ремонту і необхідно провести його заміну. Якщо ж "запотіли" поверхні стінок склопакету з середини приміщення, то, зазвичай, з герметичністю склопакету все в порядку. Як часто буде "запотівати" вікно, в першу чергу залежить від опору теплопередачі встановленого в вікні склопакету. Хоча поява вологи на вікні завжди пов'язана з вологістю повітря усередині приміщення та теплоізоляційними характеристиками віконної конструкції.

Температура точки роси для нормальних умов (відносна вологість 50% при температурі повітря 20°С) приблизно відповідає 9°С. Склопакет з опором теплопередачі 0,5 (м2 * °С)/Вт при температурі мінус 20°С на вулиці і плюс 20 °С в приміщенні забезпечить температуру 8,5-10°С на поверхні скла з середини приміщення. Тобто, при вказаних умовах вікно "запотівати" не буде. Проте такий склопакет знаходиться "на межі", і при зміні умов (наприклад, підвищенні вологості в приміщенні при приготуванні їжі чи пранні, похолоданні повітря на вулиці нижче мінус 20°С) волога миттєво з'явиться на внутрішній поверхні скла.

Конденсат на вікнах

Чим "тепліший" склопакет, тим рідше на вікні буде конденсуватися волога. Хоча потрібно завжди пам'ятати, що поява вологи обумовлена впливом двох факторів:

  • температури на поверхні скла;
  • вологості повітря в приміщенні.

Відповідно, підхід до вирішення цієї проблеми повинен бути комплексним - як зі сторони теплоізоляційних властивостей вікна, так і створення необхідного клімату в приміщенні.

 Зменшити, або взагалі уникнути конденсату на вікнах допомагає звичайне провітрювання. Більш фундаментальний результат дасть правильно спроектована система вентиляції. В роботі такої системи велику роль відіграє не тільки надходження свіжого повітря, але й вихід існуючого. Важливо пам'ятати: в особливо вологих приміщеннях таких як кухня, туалет та ванна кімната завжди правильним чином повинна працювати система вентиляції.

Отже можна зробити висновок:

  • Вода конденсується з повітря на холодних предметах, поверхня котрих має меншу температуру ніж навколишнє повітря (менша точки роси).
  • Якщо ви Не хочете, щоб вікна запотівали, використовуйте провітрювання приміщення (хоча б мікровентиляцію), вибирайте якісні склопакети і правильно їх встановлюйте.
Детальніше в цій категорії: Догляд за металопластиковими вікнами »